STOIXIMAN FUTSAL SUPERLEAGUE

ΑΘΗΝΑ 90 vs ΣΑΛΑΜΙΝΑ 3-1

Η ΑΘΗΝΑ 90 και η Σαλαμίνα μπήκαν στα playoffs με το σκορ στο 1-1 στα μεταξύ τους παιχνίδια, αφού είχαν κάνει ισάριθμα διπλά στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος. Επομένως, άπαντες περίμεναν μια κλειστή σειρά και το πρώτο ματς για την προημιτελική φάση απέδειξε του λόγου το αληθές.Η ομάδα μας επικράτησε με 3-1 στο κλειστό της Πολιτείας και έκανε το 2-1. Πλέον, απέχει μια νίκη από τα ημιτελικά, με τη σειρά να πηγαίνει στο “Νίκος Γραμματικός” και τους νησιώτες να παίζουν ρέστα για την ισοφάριση.

Το ματς είχε από δύο καλές στιγμές στο πρώτο δεκάλεπτο και στο 11′ η Σαλαμίνα συμπλήρωσε τα πέντε φάουλ. Η ομάδα του Γιάννη Βρόντου έχασε δεκάμετρο πέναλτι (δοκάρι και άουτ), για να προηγηθεί έξι λεπτά πριν το ημίχρονο με τον Παναγόπουλο. Και εκεί που άπαντες περίμεναν να λήξει με 1-0 το πρώτο μέρος, ο Τάνκα ισοφάρισε οκτώ δευτερόλεπτα πριν ακουστεί η κόρνα.

Στο 2ο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι ως το 30′, αλλά από εκεί και πέρα οι γηπεδούχοι πίεσαν, πήραν μέτρα, με τον Γεωργαντόπουλο να πιάνει εξάμετρο πέναλτι του Αρτινού. Ο Παούρης έβαλε μπροστά την ομάδα μας και πέντε λεπτά πριν το φινάλε ο Παναγόπουλος έγραψε το 3-1, το οποίο έμελλε να μείνει ως το φινάλε.

Για την ομάδα μας αγωνίστηκαν οι εξής αθλητές: (Γιάννης Βρόντος) Φέλιος, Ντάρλας, Οικονομόπουλος, , Κάλκος, Παπαδόπουλος, Παπαευστρατίου, Αρτινός, Μπάμπης, Τριαντάφυλλος, Παούρης, Ζαμπίτογλου.