WOMENS FUTSAL CHAMPIONSHIP

ΑΘΗΝΑ 90 vs ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ 5-2

Διπλασίασε τις νίκες στην κανονική διάρκεια απέναντι στον ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΑΘΗΝΩΝ η ΑΘΗΝΑ 90 και έκανε αποφασιστικό βήμα για την κατάληψη μιας εκ των τριών πρώτων θέσεων  στη κανονική διάρκεια της Women's Futsal Championship.

Η ομάδα μας, έδειξε τις διαθέσεις της από την αρχή του αγώνα και αποδίδοντας όμορφο ποδόσφαιρο βρέθηκε να προηγείται με 3-0 στο 26ο λεπτό. Η ομάδα του Ατρομήτου το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 3-1, το οποίο ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στο 2ο ημίχρονο, δημιουργήθηκαν φάσεις και από τις ομάδες, με την ομάδα μας να σπαταλάει ορισμένες σημαντικές φάσεις για να πάρει μεγαλύτερο προβάδισμα, με την ομάδα του Ατρομήτου να βρίσκει με  δύσκολο και τυχερό τρόπο (χρεώθηκε ως αυτογκόλ από τους διαιτητές) το γκολ που θα τους ξαναέβαζε για τα καλά στο παιχνίδι με το σκορ να διαμορφώνεται σε 3-2. Το γκολ αυτό, λειτούργησε ευεργετικά για την ομάδα του Άρη Ζάχου, η οποία 2' μετά βρήκε το 4ο γκολ της και ξαναπήρε αέρα δύο τερμάτων. Στο 5ο και τελευταίο γκολ του παιχνιδιού, η τύχη χαμογέλασε επιτέλους και στην ομάδα μας, καθώς σε σουτ της Βενιαμίν η μπάλα βρήκε σε αμυντικό του Ατρομήτου αλλάζοντας πορεία και κατέληξε στα δίχτυα της φιλοξενούμενης ομάδας, διαμορφώνοντας το τελικό 5-2 και μια μεγάλη νίκη ενάντια σε έναν μεγαλό αντίπαλο.

Σκόραραν οι: Φακινού (2), Βενιαμίν (2) και Γεωργίου.

Για την ΑΘΗΝΑ 90 αγωνίσθηκαν: (Άρης Ζάχος) Πετσετάκη, Δρακοπούλου, Ψαρρού, Πλεξίδα, Μπατζάκα, Γεωργίου, Παπαμήτρου, Μαντζάνα, Βενιαμίν, Φακινού, Κούρου, Φούσκα, Μπίλλιου και Μωυισιάδη.