STOIXIMAN FUTSAL SUPERLEAGUE

ΑΘΗΝΑ 90 vs ΣΑΛΑΜΙΝΑ 4-1

Η ΑΘΗΝΑ 90 συμπλήρωσε το παζλ των ομάδων που θα συμμετάσχουν στα ημιτελικά των playoffs της Stoiximan Futsal Super League μετά το 4-1 απέναντι στην σκληροτράχηλη Σαλαμίνα στο κλειστό της Πολιτείας το μεσημέρι της Κυριακής (2/4). Το καλτσέτο έκανε το 3-2 στις νίκες, απέκλεισε τους νησιώτες και ανταμώνει  στα ημιτελικά με την ΑΕΚ.

Οι γηπεδούχοι του Γιάννη Βρόντου προηγήθηκαν 2-0 στο πρώτο ημίχρονο, η Σαλαμίνα μείωσε στα τελευταία λεπτά, δίνοντας διαστάσεις θρίλερ στο ματς, αλλά η Αθήνα ’90 βρήκε δύο γκολ στο φινάλε και κλείδωσε τη νίκη και την πρόκριση στην τετράδα του πρωταθλήματος.

Ο Παπαδόπουλος άνοιξε το σκορ για την Αθήνα ’90, ενώ ο Ντάρλας από ασίστ του Παούρη διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας. Ο Ντάρλας στο 39′ έκανε το 3-1 με δεκάμετρο πέναλντι και το τελικό 4-1 έγραψε ο Παπαδόπουλος από ασίστ του Ζιάκα στο τελευταίο λεπτό.

Για την ομάδα μας αγωνίστηκαν οι εξής αθλητές: (Γιάννης Βρόντος) Φέλιος, Ντάρλας, Οικονομόπουλος, , Κάλκος, Παπαδόπουλος, Παπαευστρατίου, Αρτινός, Ζιάκας, Τριαντάφυλλος, Παούρης, Παναγόπουλος, Ζαμπίτογλου, Στυλιανόπουλος.