ΑΘΗΝΑ 90 vs ΚΟΜΠΡΑ 5-3

Η ΑΘΗΝΑ 90 επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα στο πρωτάθλημα, καθώς μετά την ήττα από τον Δούκα επιβλήθηκε με 5-3 της Κόμπρας στο κλειστό της Πολιτείας για την 13η αγωνιστική της Stoiximan Futsal Super League και έφτασε τους 28 βαθμούς έναντι 12 της ομάδας του Βύρωνα.

Η ομάδα του Χάρη Γράψα πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Μπάτσα, αλλά η ισοφάριση ήρθε γρήγορα για το καλτσέτο με τον Τριαντάφυλλο. Ο ίδιος παίκτης έβαλε σε θέση οδηγού το συγκρότημα του Γιάννη Βρόντου και την σκυτάλη στο σκοράρισμα πήρε ο Παπαδόπουλος, ο οποίος έκανε το 3-1 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Ο Κουτσογιάννης μείωσε για τους φιλοξενούμενους νωρίς στο β’ μέρος, για να ισοφαρίσει σε 3-3 ο Παντελάτος και να διαμορφώσει σκηνικό θρίλερ για το τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα.

Ο Τριαντάφυλλος ήταν αυτός που έβαλε εκ νέου σε θέση οδηγού την Αθήνα 90, πετυχαίνοντας χατ τρικ, οι φιλοξενούμενοι τα έπαιξαν όλα για όλα για την ισοφάριση που θα τους έδινε τον χρυσό βαθμό, για να διαμορφώσει το τελικό 5-3 ο Παπαδόπουλος λίγα δευτερόλεπτα πριν την κόρνα της λήξης.

Την επόμενη αγωνιστική ακολουθεί εκτός έδρας παιχνίδι με το Νέο Ικόνιο.