ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ vs ΑΘΗΝΑ 90 5-8

Στο παιχνίδι που έκλεισε το πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής, η ΑΘΗΝΑ 90 πέρασε νικηφόρα από το Πέραμα, επικρατώντας με 8-5 του Νέου Ικόνιου σε ένα ματς με πολύ θέαμα.

Το ιστορικό καλτσέτο του Γιάννη Βρόντου έκανε μάλιστα ανατροπή και έφτασε στο πολυπόθητο τρίποντο, μετρώντας πλέον 31 βαθμούς στο πρωτάθλημα και δεν κινδυνεύει να απωλέσει την τρίτη θέση, ενώ οι γηπεδούχοι έμειναν στους 14 βαθμούς και βρίσκονται συγκάτοικοι με τη νεοφώτιστη  Λάρισα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 4-2 στο φινάλε του πρώτου 20λεπτου, ακολούθως το σκορ έγινε 5-3 και στα τελευταία λεπτά έγινε μια μεγάλη αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους που έδειξαν χαρακτήρα, πέτυχαν πέντε αναπάντητα γκολ και έφτασαν σε μια πολύ μια πολύ σπουδαία νίκη.

Σκόρερ χρίσθηκαν οι Ντάρλας, Ζιάκας και Αρτινός που σημείωσαν από δύο γκολ και από ένα ο Κάλκος και ο Παπαδόπουλος. Έγινε μεγάλη μάχη στο Πέραμα και πέρα από τα 13 γκολ μοιράστηκαν 11 κίτρινες κάρτες.

Για την ομάδα μας αγωνίστηκαν οι εξής αθλητές: (Γιάννης Βρόντος) Φέλιος, Ντάρλας, Οικονομόπουλος, , Κάλκος, Παπαδόπουλος, Παπαευστρατίου, Ζιάκας, Αρτινός, Μπάμπης, Στυλιανόπουλος, Τριαντάφυλλος, Βαϊδάνης, Ζαμπίτογλου.

Την επόμενη αγωνιστική ακολουθεί  εντός έδρας παιχνίδι με την Σαλαμίνα.